כל הקטגוריות
EN
חדשות התעשייה

דף הבית>חֲדָשׁוֹת >חדשות התעשייה

צמצם את הזיהום בתעשיית הנירוסטה

זמן: 2021-01-12 צפיות: 60

תקציר: בשנים האחרונות, הוועדה המרכזית של המפלגה ומועצת המדינה ייחסו חשיבות רבה לשינוי פליטה נמוך במיוחד של ברזל ופלדה. בישיבות חשובות רבות ובדוחות עבודה ממשלתיים הוצע לקדם טרנספורמציה נמוכה במיוחד של פליטת תעשיית הברזל והפלדה. "חוות דעת על קידום יישום פליטות נמוכות במיוחד בתעשיית הברזל והפלדה" (לאחר הנפקת Huan Taiqi [2019] מס '35), כל האזורים נדרשים לבצע שינוי פליטה נמוך במיוחד של תעשיית הפלדה ב שלבים ואזורים. מגבלות הפליטה ב"דעות "נקראות גם על ידי מומחים בתעשייה" הסטנדרטים המחמירים ביותר בהיסטוריה ". במצב כללי זה, על ידי עיון בדרישות האינדקס לפליטת חלקיקים במסמך ובמצב הנוכחי של טכנולוגיית פינוי האבק בארצי, השווה בין היתרונות והחסרונות של טכנולוגיית פינוי האבק העיקרית עם הכרה גבוהה בענף, ודון בבחירה מסלולי טכנולוגיה להסרת אבק תחת הדרישות החדשות. ושדרג רעיונות להתייחסות של חברות פלדה רלוונטיות ועזור לנצח בקרב נגד השמיים הכחולים.
על מנת ליישם את ההחלטות וההתנהלות של הוועד המרכזי של המפלגה ומועצת המדינה, באפריל 2019 הוציאו במשותף משרד האקולוגיה והסביבה יחד עם הוועדה לפיתוח ורפורמה ומשרד התעשייה וטכנולוגיית המידע. על קידום יישום פליטות נמוכות במיוחד בתעשיית הפלדה "(להלן" הדעות "). "הדעות" החמירו שוב את תקני הפליטה המקוריים לחלקיקים בתהליכי פלדה שונים, והציעו כי פליטות נמוכות במיוחד יתייחסו לאולטרה-נמוכות לאורך כל התהליך. זה גם מעלה דרישות התקדמות לשינויים נמוכים במיוחד באזורים שונים, מה שמקדם עוד יותר את טכנולוגיית פינוי האבק וטיפול בתעשיית הפלדה. שינוי. עם זאת, נכון לעכשיו, לרוב מפעלי הברזל והפלדה המקומיים יש תהליך ממיר תנור פיצוץ ארוך, עם תהליכים רבים ומסובכים. אין משימה קלה לעמוד בתקני פליטת החומרים החלקיקים של כל תהליך הייצור. יתרה מכך, הפיתוח של מפעלי ברזל ופלדה מקומיים אינו אחיד, וכושר הייצור שאינו עומד בתקני הגנת הסביבה עדיין נדיר. לכן, חובה לשדרג ולשדרג מתקני פינוי אבק. לכן, במצב הנוכחי של מדיניות הגנת הסביבה, ניסיון להשיג את מגבלת הפליטה הנמוכה ביותר של חלקיקי אבק בפרק זמן קצר היא ללא ספק הבעיה הדחופה ביותר העומדת בפני חברות פלדה.
מראה-זהב 1
1. דרישות בקרת חומר חלקיקי בשינוי פליטה נמוך במיוחד
באפריל 2019 הושקו רשמית ה"דעות ", שהקימו סערת הגנה על הסביבה מפלדה, והצהירו כי תעשיית הפלדה במדינתה כולה נכנסה למצב הכללי של הפיכת פליטה נמוכה במיוחד. באשר לאינדיקטורים של חומר חלקיקי, ה"דעות "מחייבות גז פליטה בצורה של פליטות מאורגנות, ראש מכונה sintering וקליית גז פליטה (כולל תנור פיר, תנור סיבוב לגרד, רוסטר רצועה), תהליך גזוז קולה גז פליטה תנור קובה, אחר מקורות זיהום עיקריים (כולל זנב מכונת הסינטר, טעינת פחם, מרווה יבש בקולה, תנורי פיצוץ חמים, בורות תנור פיצוץ ובתי הברחה, טיפול מקדים במתכת חמה, גז פליטה משני וכו ') ריכוז הפליטה הממוצע לשעה של חומר חלקיקים אינו גבוה ב- 10 מ"ג / מ"ק, ריכוז הפליטה הממוצע לשעה של לפחות 3% מהזמן בחודש עומד בתקן; גז הפסולת הוא בצורה לא מאורגנת, יש להצטייד בנקודות העברת וסירוק החומר, סינטור, גלולה, ייצור ברזל, קוקה ותהליכים אחרים של ריסוק חומרים, סינון, מתקני פינוי אבק לערבוב ציוד וגזירת גרוטאות. בנוסף, "הדעות" הצביעו גם על כך שעל ארגונים לבחור בטכנולוגיות טרנספורמציה של הגנת הסביבה בוגרות וישימות בהתאם לתנאי המפעל, ולעודד את השימוש במתקנים מתקדמים להסרת אבק, כגון אספני אבק שקיות סינון, וסופרי אבק של מחסניות פילטר. , המציין את הכיוון לבחירת הטכנולוגיה לטיפול בסילוק אבק. .
2. המצב הנוכחי של יישום טכנולוגיית פינוי אבק
לאחר חקירה של למעלה מ -20 מפעלים מברזל ופלדה, נמצא שכמעט כל מפעלי הברזל והפלדה משתמשים במסנן שקיות או מסנן מחסניות יעילות גבוהה לטיפול בגז פליטה המכיל אבק, וכמה תהליכים המייצרים גז פליטה רטוב משתמשים במזרנים אלקטרוסטטיים רטובים. החברה מאמינה כי לתהליכים בוגרים אלה יש את ההשפעה הטובה ביותר לטיפול באבק וגז, וזהה לטכנולוגיית פינוי האבק המוזכרת ב"דעות ". בנוסף, בהתאם לטכנולוגיות האפשריות לטיפול בחלקיקים בגז הפליטה המפורטים ב"מפרט הטכני ליישום והנפקת היתרי זיהום ", למעט גז הפליטה המיוצר על ידי הגלגול החם הגלגול החם, גז הפליטה האחר. ניתן לטפל בצמתים לייצור זיהום באמצעות אבק שקית (כיסוי). חומר פילטר ממברנה) ותהליך הסרת אבק של מחסנית המסנן. לכן, מאמר זה מנתח בעיקר את היתרונות והחסרונות והיישום של טכנולוגיות הסרת האבק של השקית ומחסנית הפילטר.
מסנן התיקים הופיע מוקדם יותר ושימש כבר בסוף תנועת ההתמערבות. הוא שימש בעיקר לסינון גז יבש ומאובק עם גודל חלקיקים קטן. שקית הסינון עשויה מסיבי פילטר שונים (סיבים כימיים או סיבי זכוכית) באמצעות אריגה או ניקוב מחט, ומשתמשת בפונקציית הסינון של בד הסיבים לסינון גז המכיל אבק. קולט האבק מסוג המחסנית הופיע מאוחר יחסית. בשנות השבעים הופיעו כמה משתמשים במדינות המערב. הם האמינו כי סוג זה של קולט אבק היה קטן יחסית בגודלו, השתפר משמעותית ביעילות העיבוד וקל לתחזוקה. עם זאת, אם יש צורך לטפל בגז מאובק עם נפח אוויר גדול יותר, השפעת הטיפול תהיה ירודה בגלל הקיבולת הקטנה של המזרז, שקשה ליישם אותו במפעלים תעשייתיים גדולים, ולכן הוא לא זכה לקידום נרחב עבור רבים. שנים. מאז המאה ה -1970 הטכנולוגיה החומרית בעולם התפתחה במהירות. כמה חברות זרות לקחו את ההובלה בשיפור המבנה וחומר הסינון של קולט האבק, הגדילו את הקיבולת הכוללת מספר פעמים והפכו לקולט אבק גדול עם שטח מסנן של יותר מ -21 מ"ר.
3. ניתוח השוואתי של טכנולוגיית פינוי אבק
1. אספן אבק שקיות
(1) עקרון עבודה של מסנן שקיות
הגז המכיל אבק נכנס לתעלת האוורור ממכסה הסרת האבק, וכאשר הוא מגיע לשקע, הוא נגרם על ידי מאוורר הגיוס המושרה, ואז משתמשים בשקית המסנן להסרת אבק סיבית ללכידת העשן והאבק בעזרת של כוח המשיכה והאינרציה.
(2) הגורמים העיקריים המשפיעים על ביצועי מסנן התיקים
הביצועים של מסנן השקיות כוללים בעיקר יעילות להסרת אבק, אובדן לחץ וחיי שירות. הגורמים העיקריים הקובעים את יעילות פינוי האבק ואת חיי השירות של מסנן השקיות כוללים את יחס האוויר-הבד, סוג חומר הסינון ובחירת שיטות פינוי האבק.
חומר הסינון של פילטר השקית התפתח מסיבים קונבנציונליים לסיבים סופר-עדינים, ואז לסיבי חתך בצורת מיוחד, ואז למבנה קרום ה- ePTFE. סיבים קונבנציונליים אינם יכולים לשלוט על חלקיקי אבק עדינים, ולכן יש צורך לשנות את מבנה הסיבים או להשתמש בכוח חיצוני כדי להשיג בקרת פליטת אבק נמוכה במיוחד; לסיבי חתך רוחביים עדינים במיוחד יש שטח פנים ספציפי גדול יותר, וכתוצאה מכך שטח סינון גדול יותר, ובכך מפחית את יחס האוויר לבד; קרום ePTFE יכול ליירט חלקיקי אבק על פני הממברנה. נכון לעכשיו, הבחירה בחומר מסנן הממברנה לחומר שקית הסינון היא הבחירה עם יעילות גבוהה יותר להסרת אבק.
2. אספן אבק מחסניות
עקרון העבודה של קולט אבק מחסניות המסנן: הגז המכיל אבק נכנס לתעלת האוורור דרך קולט האבק, והוא מוחדר לתיבה על ידי מאוורר הגיחה החיצוני המושרה. מכיוון שלתיבה יש רדיוס גדול בהרבה מהצינור, זרימת האוויר מתרחבת, וחלקיקי האבק הגדולים הכבדים יותר מתיישבים על ידי כוח הכבידה, חלקיקי האבק הקטנים והבהירים יותר נכנסים למחסנית המסנן עם זרימת האוויר ונחסמים על ידי אלמנט הפילטר דרך סדרת אפקטים מקיפים ואז נפרדים מהאוויר.
3. השוואת יתרונות וחסרונות של פילטר שקיות ומסנן מחסניות
לקולט אבק מסוג שקית ולקולט אבק מחסניות פילטר יתרונות וחסרונות משלהם בתהליך השימוש. בבחירת תהליך פינוי האבק, יש לבחון את מצבה של החברה עצמה. היתרונות והחסרונות מוצגים בטבלה 1.
ארבע, ניתוח מקרה יישומי יישומי
קחו כדוגמה את שינוי תהליך הסרת האבק של חלק מתהליך תהליך הבור בתנור הפיצוץ בקבוצת פלדה במחוז הביי. החברה השתמשה במקור במסנן שקיות כדי להסיר אבק מגז הפליטה שנוצר בחלק הבור של תנורי הפיצוץ. עם זאת, התגלה במהלך השימוש שהוא יגרום לבלבול בגלל תנאי עבודה. בעיית התיקים. יחד עם זאת, בשל השפעת הוצאת האבק הירודה של שקית הפילטר, פליטת גזי הפליטה של ​​חלק זה אינה יכולה לעמוד בצורה יציבה בדרישות התקנים לפליטה נמוכה במיוחד. בהתחשב בתנאי להגיע לתקן ולהשקעה ההונית להחלפת שקית המסנן, החליטה החברה לשנות את תהליך פינוי האבק ולהחליף את פילטר השקית במסנן מחסניות פילטר. הפרמטרים והשוואת האפקטים לפני ואחרי השינוי מוצגים בטבלה 2.
על פי נתוני הניטור המקוונים לפני ואחרי הטרנספורמציה, ריכוז פליטת החלקיקים של גז הפליטה בחלק זה צומצם מאוד, והוא יכול להגיע ליציבות בטווח של 10 מ"ג / מ"ק, ועומד בדרישות התקנים לפליטה נמוכה במיוחד. בהשוואה לפני טרנספורמציה, לאחר שימוש בקולט האבק של מחסנית המסנן, נמנעת הבעיה של שחיקה קלה ודליפה של שקית המסנן, בעיקרון ניתן להשתמש בה לאורך זמן ללא תחזוקה, גם אם מחסנית המסנן מוסרת ומוחלפת, זה מאוד נוח, והוא מוגדל במרחב מוגבל. שטח המסנן היעיל מצטמצם, הפרש הלחץ קטן והשפעת הסרת האבק יציבה יחסית. אך לאחר החלפת אספן האבק של מחסנית המסנן, ישנם גם כמה חסרונות.
באמצעות תקשורת עם הצוות הפנימי של החברה, המחבר למד כי הציוד לאחר השינוי מורכב מבעבר, ועל החברה להיות ברמה גבוהה של משלוח ציוד, התקנה ותחזוקה. בנוסף, הסלקטיביות של קולט האבק של מחסניות המסנן לסוגי אבק יבשים אינה טובה מהצפוי, ואין לו יעילות גבוהה להסרת אבק לכל סוגי האבק. אם אתה רוצה ליישם את זה על כל התהליכים, זה עדיין צריך להיות מחקר ופיתוח מעמיק. באופן כללי, במצב הגנת הסביבה החמור והולך, בהתבסס על השיקול של תאימות סביבתית, ההשפעה של ההחלפה עדיין משמעותית מאוד.
חמש, הצעות סיכום
1. הצעות לבחירת תהליכים
נכון לעכשיו, מבלי להתחשב בהסרת אבק רטוב, הבחירה הטובה ביותר לטכנולוגיית פינוי אבק במצב בעל פליטה נמוכה במיוחד צריכה להיות אספן אבק מחסניות ומסנן שקיות. לשני סוגי קולטי האבק יתרונות וחסרונות משלהם. לצורך הפיכת פליטת חלקיקים נמוכה במיוחד של ארגוני פלדה, מומלץ כי ארגונים יוכלו לבחור בטכנולוגיית פינוי אבק בהתאם לתנאים בפועל ולצרכים שלהם. אם תהליך הסרת האבק המקורי של השקית עדיין אינו מסוגל להשיג תקני פליטה יציבים, השלב הראשון יכול להיות שקול להחליף את הממברנה המיקרופורוזית PTFE ואת חומר הסינון שיפוע שכבת פני השטח של סיבים עדינים. שנית, שקול להחליף את תהליך הסרת האבק של מחסנית המסנן כדי להשלים את המהפך בעל הפליטה הנמוכה במיוחד ולהשיג את הפליטה הסטנדרטית.
2. הצעות לעיצוב הנדסי
על מנת לסייע לחברות לעמוד בדרישות הרלוונטיות של "חוות הדעת" ולספק אסמכתאות לתכנון והקמה הנדסית, בינואר 2020, פרסמה איגוד התעשייה להגנת הסביבה בסין את "ההנחיות הטכניות לשיקום פליטה נמוך במיוחד של מפעלי ברזל ופלדה", שבו תהליך הסרת האבק והסינון היעיל ביותר של השקית, תהליך הסרת אבק התוף מציע סדרה של ערכי התייחסות לפרמטרים טכניים, ומומלץ כי ארגונים יוכלו להתייחס אליהם בתהליך של שינוי פליטה נמוך במיוחד על בסיס התנאים האמיתיים שלהם. . אם ניקח את מסנן התיקים כדוגמא, מומלץ שכאשר החברה מתקשרת, מהירות הרוח של המסנן צריכה להיות מתוכננת להיות פחות מ- 0.8 מ 'לדקה. מהירות רוח המסנן כאן צריכה להיות מהירות רוח המסנן המלאה. מהירות רוח הסינון המלאה היא מהירות רוח הסינון המחושבת באופן תיאורטי. כאשר קולט האבק הלא מקוון מנקה את האבק, אחד הפחים ייסגר ומהירות הרוח של הסינון בפועל תעלה. זה גם הזמן שבו הפליטות צפויות להיות גבוהות מהתקן, ולכן הדרישה היא מהירות רוח סינון מלאה; מומלץ כי קולט האבק מתוכנן עם סטיפייה לבקרת חלוקת זרימת האוויר. אם לא נבחר הסיט, שקית המסנן או מחסנית המסנן יישטפו על ידי זרימת האוויר ויפחיתו את חיי השירות.
"ההגנה על שמיים כחולים" נכנסה לשלב האחרון בהתמודדות עם בעיות קשות. כשדה הקרב הראשי המוחלט למניעת ובקרת זיהום אוויר, תעשיית הפלדה היא הכרחית לשינוי פליטה נמוכה במיוחד. על חברות ברזל ופלדה להגיב באופן פעיל, להבהיר רעיונות לבקרת זיהום סביבתי ולקדם שיפור איכות הסביבה ושדרוג טרנספורמציה תעשייתית.

1קסיו